Charakterystyczny pawilon handlowy AZET w Tychach, wybudowany w latach 70. przejdzie gruntowną przebudowę. Autorem projektu przebudowy jest architekt Wojciech Koziarski.

- Planowana jest rozbudowa części parterowej i przebudowa wnętrza. Ta część budynku będzie miała elewację z czarnych paneli, znikną też wszystkie przybudówki. Wyższa część budynku nadal będzie miała elewację z metalowych łusek. Zostaną jednak oczyszczone i na nowo pomalowane. Zależało nam na zachowaniu proporcji bryły z charakterystycznymi "łuskami" na elewacji - mówi architekt Wojciech Koziarski. Nie kaleczymy budynku, który został w przeszłości mocno oszpecony. Pierwotna architektura pozostaje uszanowana - podkreśla projektant.
Po przebudowie AZET będzie miał ponad 5,5 tys. mkw. powierzchni. Wśród najemców znajdą się takie marki jak: Stokrotka, Abra, Drogeria Natura, Pepco, Eleganza.

Pawilon Azet wybudowano jeszcze w latach 70. Początkowo jego gospodarzem był Społem. Dziś budynek ma prywatnego właściciela. Przez ostatnie dziesięciolecia socrealistyczny pawilon 'upiększano' reklamami i dobudówkami, w których pojawiały się kolejne sklepiki i punkty usługowe.

Inwestor uzyskał już pozwolenie na budowę. Prace budowlane mają się skończyć w 2017 roku.

 

One thought on “Azet do przebudowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *