Napisał: Marek Jarocki wiele wiele lat temu , chyba w przedwojennej Kronice szkoły podstawowej nr 10 (w części po niemiecku) spotkałem takie tłumaczenie nazwy Tychy. Otóż pomiędzy Bieruniem a Mikołowem był las w którym były wilki. Stąd nazwa Wilkowyje. Po drodze do Bierunia był staw przy którym stała karczma. Ludzie biegli albo bardzo szybko szli aby tylko wydostać się z rejonu gdzie grasowały wilki. Najczęściej byli zdyszani więc karczmę i jej okolice nazywano DYCHY od dyszenia. A potem doszło do zmiękczenia nazwy na Tychy. Nie jestem pewny źródła ale na 100 % pamietam samą historie.

Napisała: Janina Buława Mam nadzieję,że będzie prawdziwa a nie będzie "udawała" tężni ,tak jak pseudo park na terenie którego powstaje .Zastanawiam się, czy projektanci, wykonawcy i inspektor nadzoru spacerowali już po parku.
Z daleka wydaje się że wszystko jest w porządku. Zapraszam na "spacer" alejkami w czasie deszczu a i w słoneczne, czy wietrzne dni. Spacer nie należy do przyjemności. Alejki wysypane są tak złym jakościowo materiałem, że omijam "park ". W czasie budowy cieszyłam się, że powstaje wiele dróżek i będzie można pojeździć na rolkach. Niestety nawet na rowerze źle się jeździ. Z resztą nawierzchnia po deszczach już spłynęła i mamy ją na chodniku ul. Tischnera.Wybudowano plac zabaw i siłownię ale nikt nie pomyślał o zespole WC. Na Paprocanach taki powstał i nie trzeba "chodzić w krzaki".
Oby tężnie nie okazały się pseudo, bo pewnie miasto zainwestowało w obiekt sporo kasy.

 

Napisała: Wanda Paul Witam... jestem nie Tyszanką...byłam tu kilka razy, w sumie dwa miesiące i pokochałam to miasto, jest Piękne. FILMIK -uronił mi łezkę z oczu, uzmysłowił przemijanie piękna którego nie zauważamy zagonieni codziennością..Tychy moje miasto...moje marzenie....pozdrawiam

 

Robert Skitek N. Na pierwszym planie fundamenty wieżowca przy dzisiejszej ulicy Dmowskiego, w oddali tarasowce przy Nałkowskiej.

Liliana Grzelka Na drugim planie 3 piętrowy budynek za wieżowcem- obecnie Piłsudskiego 9-15, widok na alejki i niski tarasowiec na przeciwko szkoły 35.

Iwosia Cz A w oddali pole pole lyse pole, ale jest juz plan... ze będzie os T, W, Z i paprocany! 

Maciek Salacinski Jaracza jeszcze nie ma, to musialo byc okolo 1970-72 tak na oko, osiedle O powstalo po 75tym

Justyna Kymona To się buduje moje dzieciństwo...

Ewa Niemiro tak dokładnie ech jak milo powspominać 
Sebastian Godyla dobra zagadka... cóż to za osiedle się buduje?
Iwona Straszak Jeszcze nie ma mojego bloku 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *