Wspomnienia Mieszkańców, czyli najciekawsze komentarze jakie pojawiły się pod opublikowanymi przez nas materiałami. Zapraszamy do zabawy we wspomnienia i komentowania. 

Wspomnienia do materiału opublikowanego: 15.03.2017 - "Wtedy, a dziś..."


Halina Gabriela Wz
tak pamietam te sklepy pierwszy sklep to budziernia, drugi to tekstylny, nastepny to cukiernia, nastepny to sklep rybny, i nastepny to jarzynowy i byl porzadek:) teraz wchodzi sie do jednego sklepu i jest misz masz,,, 

Maria Gębska oooooooooooooooo,moje Tychy-w latach 1955-1964 mieszkałam na Alei Bielskiej 30.Mam te lata w pamięci wciąż,i wciąż sentyment do moich Tych,gdzie się urodziłam i jako dziecię biegałam na skwer Niedźwiadków. Kino Halka,Andromeda,Browar???Pozdrowienia dla wszystkich z tych Tych.

Rozmowa pod zdjęciem "Teatr mały, ok. 1965" 11.03.2017

Krzysztof SmentekAndromeda była zawsze pełna widzów,basen dla wszystkich ,papry czyste pełne ryb i raków.Szare ? W 65 r nie było jeszcze kolorowych klisz .Mam 58 lat i wiem jak było i jak jest z perspektywy zwykłego i ..szarego mieszkańca.

 

Mirosław Brzozowski Nie chodziło mi o zdjęcie że czarno białe (chociaż fotografia kolorowa już dawno istniała) tylko o miasto a mieszkam już tu dosyć długo widzę pozytywne zmiany . Pozdrawiam

Krzysztof SmentekSiostra pracowała w Foto Holas na Wieczorka i nawet tam nie było wtedy koloru.Druch ,Smiena ,Start z lustrzanką wszystko czarno-białe.Kolor był w USA .U nas pierwsze kolorowe fotki iORWO z NRD początkiem lat 70 tych.
Osiedle B, Obchody dnia budowlanych przed Andromedą - 2.03.2017

Malgorzata Sowa-Glodek
Do dzis pamietam film "Bialy Kiel" ktory mialam przyjemnosc ogladac w Andromedzie jako dziecko. Grube pluszowe zaslony w drzwiach wejsciowych, stemplowane bilety ... alez wspomnienia ...
Genowefa Czernik  Moim pierwszym to "Krzyżacy", wyświetlany jako pierwszy po uruchomieniu kina. Miałam tylko 10 lat /rok 1961/ niewiele z filmu rozumiałam. Wielkim przeżyciem jednak bylo wejcie do samego kina. Kolejka za biletami wila się po całym placu Bieruta.
Materiał filmowy "Tychy w PRL-u" - powtórne udostępnienie - 2.03.2017
Leszek Waleczek Piękne Tychy w PRL-u . Pamiętam jak powstawał Kościól na Żwakowie , po prawej stronie Al. Bielskiej . Kompletne pustkowie . Proboszcz ks. Kapołka .

Komentarze pod zdjęciem "Obecna Arkadowa" - 1.03.2017

Urszula Plizga Moja mama sprzedawala przez krotki okres w tym sklepie jarzynowym. Byl rok moze 1954 albo 1955. Mnie poslala do przedszkola, ale nie lubilam tam chodzic i ciagle uciekalam i przychodzilam do sklepu do mamy. Mama musiala sie zwolnic z pracy. Pamietam te czasy. Krotko mieszkalismy kolo szkoly nr 3, ale musielismy stamtad isc, bo powiedzieli, ze zajelismy to mieszkanie bezprawnie. Wiec zamieszkalismy w baraku miedzy osiedlem A i B.
Irenka Kluz dobrzw sklep jarzynowy jako dziecko pamietam wlasciciela to byl pan kasza tak sie nazywal mial stragan przed sklepem
Krystyna TarnowskaNa tym straganie przez całe lato kupowało się jarzyny i owoce. Jabłek było tyle odmian, że dzisiaj można tylko pomarzyć!




2 thoughts on “Wspomnienia Mieszkańców

  1. Mieszkam w moim mieście od 1954 r, tutaj chodziłam do podstawówki Nr 3 , tam gdzie obecnie jest Prokuratura. Potem Technikum Ekonomicznego ktróre najpierw mieściło sie koło browaru, potem do zburzonego obecnie budyneku , gdzie stoi piętrowy garaż . Pracowałam w Miastoprojekcie więc dużo powstawało obiektów na papierze a potem w realu. Pamiętam Miasteczko Barakowe, rózne inne obiekty , które teraz nie istnieją. Mieszkam w naszym mieście i podziwiam jak pięknieje. Wspomnienia dzieciśństwa też są piękne a mam co wspominać Mój śp. braciszek , Śpiewak Jerzy , zosrał wybrany jako pierwszy demokratyczny Prezydent naszego miasta . Mam więc rodzinny wkład no historii Tychów i jestem lokalną patryjotką . Pozdrawiam Redakcję i proszę o nie publikowanie moich wspomnień.

  2. Kochane Tychy – miasto mojego szczęśliwego dzieciństwa, wycieczki ze szkoły do kina Andromeda i do Teatru Małego…
    Pozdrawiam też moje liceum- LO nr 1 czyli “Kruczek”
    Dorosłe życie rzuciło mnie w inne miejsce, ale do Tychów wracam zawsze ze łzami wzruszenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *